Reachstacker & containerhandling: opleidingen voor veilige en beheersbare operaties

Praktijkgerichte SBM-opleidingen voor organisaties die werken met grote haventoestellen in Antwerpen

Veilig werken met grote haventoestellen vraagt grote expertise. Als leidinggevende draagt u verantwoordelijkheid voor mensen, middelen en continuรฏteit, zeker in omgevingen waar met reachstackers, empty container handlers en containerlading wordt gewerkt.

Met deze opleidingen ondersteunt u uw medewerkers in veilig, correct en gecontroleerd werken. Tegelijk verkleint u risicoโ€™s op incidenten, schade en operationele stilstand. De opleidingen zijn praktijkgericht, realistisch en afgestemd op de dagelijkse realiteit van haven- en logistieke operaties.

๐Ÿ“ Alle opleidingen vinden plaats op de nieuwe SBM-trainingslocatie in Antwerpen, Antwerp Blue Gate en komen in aanmerking voor de KMO-portefeuille.

๐Ÿ“ฐย Lees hoe SBM haar opleidingsaanbod in Antwerpen uitbreidt.


Het opleidingsaanbod

Reachstacker

Opleiding reachstackerDeze opleiding ondersteunt u in het correct en veilig opleiden van uw reachstacker-operators. De focus ligt op gecontroleerde bediening, stabiliteit, zicht en risico-inschatting, zodat uw medewerkers met vertrouwen en volgens duidelijke afspraken kunnen werken.

U creรซert hiermee duidelijkheid op de werkvloer en verkleint de kans op schade, incidenten en operationele stilstand.

๐Ÿ“… 5 dagen; start vanaf 22/06/2026 ๐Ÿ•™ 08u00โ€“16u00
๐Ÿ“… 5 dagen; start vanaf 21/09/2026 ๐Ÿ•™ 08u00โ€“16u00
๐Ÿ“… 5 dagen; start vanaf 16/11/2026 ๐Ÿ•™ 08u00โ€“16u00

Voor wie?

  • Organisaties die reachstacker-operaties veilig willen organiseren
  • (Toekomstige) operators zonder of met beperkte ervaring
  • Magazijn- of terminalmedewerkers die willen doorgroeien naar bediening van zware toestellen

Meer info & inschrijven
โžœ


Empty Container Handlerย 

Opleiding Empty Coontainer HandlerMet deze opleiding zorgt u ervoor dat medewerkers die met empty container handlers werken, dit op een veilige, efficiรซnte en gecontroleerde manier doen. De nadruk ligt op correcte techniek, veilige bewegingen en een vlotte doorstroming op de werkvloer. Zo beperkt u risicoโ€™s op schade, incidenten en onnodig tijdverlies.

๐Ÿ“… 9,5 dagen, start vanaf 01/06/2026 ๐Ÿ•™ 08u00โ€“16u00
๐Ÿ“… 9,5 dagen, start vanaf 19/10/2026 ๐Ÿ•™ 08u00โ€“16u00

Voor wie?

  • Organisaties actief in containerhandling en terminaloperaties
  • Startende Empty Container Handler-operators zonder of met beperkte ervaring
  • Ervaren magazijn- of terminalmedewerkers die overschakelen naar containerhandling
  • L&D- en operations-teams die veiligheid en doorstroming willen verbeteren

Meer info & inschrijven
โžœ


Veiligheid bij stuffen en strippen van containers

Opleiding veilig stuffen en strippen van containers

Bij stuffen en strippen dragen uw medewerkers een grote verantwoordelijkheid. Foute lastenverdeling, onduidelijke afspraken of tijdsdruk verhogen de kans op ongevallen.

Deze opleiding legt de focus op veilige werkmethodes, correcte procedures en duidelijke verantwoordelijkheden bij het stuffen en strippen van containers.

๐Ÿ“… 4 dagen, start vanaf 15/06/2026 ๐Ÿ•™ 08u00โ€“16u00
๐Ÿ“… 4 dagen, start vanaf 07/12/2026 ๐Ÿ•™ 08u00โ€“16u00

Voor wie?

  • Organisaties die veiligheid bij laden en lossen structureel willen aanpakken
  • Medewerkers betrokken bij laden, lossen of controleren van containers
  • Teamleaders en preventieadviseurs

Meer info & inschrijven
โžœ


Twijfelt u welke opleiding het best past bij uw organisatie?
Of wenst u deze training als incompany met uw eigen toestellen?

Charlotte van SBM denkt graag met u mee over de noden van uw team en uw werking.

Stel hier uw vraag
โžœ